Sufit podwieszany jakie profile
Wśród profili sufitowych wyróżniamy dwa główne rodzaje: główne (CD) oraz przyścienne (UD). Dokładniej ujmując w konstrukcjach sufitów podwieszanych używa się głównie profili CD 60 oraz UD 30. Kolejnym rodzajem profili są profile giętkie, które są wykorzystywane podczas montażu konstrukcji krzywoliniowych, gdyż za ich pomocą można ukształtować odpowiednio powierzchnię stropu. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy stworzyć na swoim suficie, np. łuk. W podobnym celu stosuje się także profile kapeluszowe. Mają one niewielką wysokość i również służą do formowania sufitów łukowych.
Sufit podwieszany jakie profile – rodzaj profili należy dostosować do formy sufitu podwieszanego. Odpowiednie dobranie profili pozwala wykonać poprawnie sufit podwieszany i jednocześnie skrócić czas pracy nad nim.
Sufit podwieszany kratownica
Kratka sufitowa jest jednym z elementów konstrukcyjnych sufitu podwieszanego. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest zamaskowanie części wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w suficie.
Sufit podwieszany kratownica – jest to część odporna na niskie i wysokie temperatury, a gładka powierzchnia nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, bardzo łatwo jest utrzymać ją w czystości.
Najnowsze komentarze